7/24 Servis Destek Hattı
0 535 566 98 78

ZHAFİR 400 KN İLE 33.000 KN İLE ELEKTRİKLİ BİR GELECEK İÇİN HAZIR

ZHAFİR 400 KN İLE 33.000 KN İLE ELEKTRİKLİ BİR GELECEK İÇİN HAZIR

Teknoloji için yeni bir boyut. Zhafir ilk kez 400 ila 33.000 kN aralığında elektrik çözümleri sunuyor. İki plakalı bir çözüm sunan modüler bir hibrit olan yeni Jenius Serisinin tanıtılmasıyla uygulama yelpazesi de önemli ölçüde genişletildi. Zhafir genel merkezi, kendisini elektrik geleceği için en uygun şekilde konumlandırdığına inanıyor. Daha sonraki gelişmeler takip edilecektir. Yeni güç aralığı, örneğin kısa döngüler için “F” (Hızlı Döngü) veya hassas çok bileşenli işler için uygulamaya yönelik paketler gibi çeşitli performans varyantları ile tamamlanmaktadır. Çin, Ningbo’daki Zhafir genel merkezi bunu önemli bir kilometre taşı olarak görüyor: Mevcut elektrikli model serileri ile karmaşık üretime yönelik tüm uygulamalar hemen kapsanıyor.

Bu noktaya gelmek çok fazla dayanma gücü gerektirdi, ancak şimdi elektriğin avantajlarını plastik işleme endüstrisindeki tüm uygulama sektörlerine aktarmak için harika bir konumdayız. Kesinlik. Dinamikler. Hız. En kaliteli üretim. Ve tüm bunlar uygun fiyatlı ve akıllı maliyet yapılarıyla birlikte gelir. Buna, çift haneli rakamlarla ölçülen, aslında %70’e varan enerji tasarrufunu ekleyin. Her mantık, elektrikli bir gelecek lehinde konuşuyor. Ve emin olabilirsiniz ki, üçüncü nesil teknolojilerin kullanıma sunulmasıyla birlikte, 2019’da daha fazla avantaj eklenecektir.

Zhafir Plastics Machinery, 2007’nin başlarında piyasaya sürülen tamamen elektrikli Venus makinesiyle ilk atılımı yaptı. O zamandan beri, aynı yapı özellikleriyle geliştirilen ancak entegre hidroliğe sahip elektrikli bir giriş seviyesi model olarak tasarlanan Zeres Serisi ile elmastaki ikinci yüz keskinleştirildi. Şu anda dünya çapında 50’ye yakın ülkede 13.000’den fazla Zhafir makinesi kuruldu.

Zhafir Plastics Machinery CEO’su Zhang Bin, “Venüs, Zeres ve şimdi Jenius makineleri mevcut omurgamızı oluşturuyor çünkü Zhafir’de enjeksiyon kalıplamanın geleceğinin elektrikli olacağına inanıyoruz” diyor. Yıllardır istikrarlı bir şekilde yükselen satış rakamları ve işlemcilerden gelen olumlu tepkiler bu mesajı doğruluyor. Dikkat çekici bir şekilde, Avrupa’da plastik işlemenin ana pazarı olan Almanya’da, şirket şu anda hidrolik makinelerden daha fazla elektrikli makine satıyor.


1998’den beri elektrik düşünüyorum

Sadece 10 yıl önce, elektrikli enjeksiyon kalıplama makineleri yalnızca üst düzey uygulamalar sektörü için ayrılmıştı. Üretim maliyetleri – ve aynı zamanda makineleri satın alma maliyeti – çok yüksekti. Japon üreticiler, üst düzey sektörü ilk işgal eden ve alana hakim olanlardı; bu güne kadar önemli bir rol oynamaya devam ediyorlar.

Ancak bu durumun değişmesi an meselesiydi. Her şeyden önce, 2005 yılında Almanya’da Zhafir Ar-Ge’nin kurulmasıyla, elektrikli enjeksiyon kalıplama teknolojisi dünyasındaki devrim gayri resmi olarak başlatıldı. Prof. Helmar Franz’ın yönetiminde Alman ve Çinli mühendislerden oluşan bir ekip, perde arkasında hararetle çalıştı. Zhafir cesur bir vizyon peşindeydi. Hedef hem açık hem de zorluydu: herkes için elektrik. Hidrolik olanlar fiyatına elektrikli enjeksiyon kalıplama makineleri. Sadece premium sektörlerde değil, aynı zamanda standart seriler için de en basit uygulamalara kadar – elektrikli tahrikler için “Teknoloji Noktasına” mükemmel bir örnek.

1998 yılına gelindiğinde, CEO Bay Zhang Jianming, Haitian’da tam elektrikli makinelerin geliştirilmesini başlatmış ve teşvik etmişti – nihayetinde elektrikli tahriklerin hidrolik ile karşılaştırıldığında çok çeşitli avantajlar sunduğuna dair en derin inançtan hareketle. Makinelerin şimdiye kadarki yüksek fiyatlarının yanında üretim maliyetleri de neden olmuştur. Haitian’ın deneyimi ve üretim uzmanlığıyla desteklenen Bay Zhang, kalıcı bir değişiklik yapma olasılığını gördü. Temel gelişmeler seyrini sürdürürken, sonunda Zhafir’e aktarılan tamamen elektrikli Haiti HTD serisi oluşturuldu, orada daha da geliştirilipHaitianVenüs Serisinde optimize edildi. Bu arada, Haitian Zhafir’in Alman mühendislik ekibi de yenilikçi Mercury ve çeşitli farklı makine serilerine hemen dahil edilecek diğer üstün teknolojiler üzerinde çalışıyordu.

Bir anlamda Zhafir, geniş tabanlı elektrik çözümlerinde öncü bir rol üstlendi. Premium pazarlar zaten kısmen “elektriklendi”, bu doğru, ancak geleneksel olarak hidrolik pazarlar çoğunluktaydı. Canlı uygulamalar, kıyaslama, dürüst tartışma, kalıp testleri ve dünya çapındaki satış ve servis ortakları yavaş yavaş yolu açtı. Geriye dönüp bakıldığında, Zhafir’in elektriğin şişirilmiş durumunu aydınlattığı, onları pratik bir düzeye indirdiği ve standart uygulamalar için üretim atölyelerine getirdiği söylenebilir. Başlangıçta bu, sıcak kelimeler ve somut gerçekler kullanarak – hidrolikle elektrik, gelenekle gelecekle – ısrarlı bir ikna meselesiydi. Performans ve maliyetlerdeki avantajlar açıktır. Bir kez ilgi uyandırıldığında, gerçekler neredeyse her zaman elektrikli bir çözümden yanadır. Bu arada, Zhafir, modüler fikirlerle zengin elektrik çözümlerini sürekli olarak genişleterek artık büyük boyutlu/uzun görünür parçalar için iki plaka teknolojisini birleştirmeyi de içeriyor.

Başlangıç ​​bloklarında – yeni nesil teknolojiler

2015 yılında Zhang Bin, Zhafir’de elektrikli makinelerin gelişimini yeni nesil teknolojilere taşıma ve dijitalleşmeyi teşvik etme sorumluluğunu üstlendi.

“Gelecek elektriktir” – bu, Zhafir’in halihazırda alınan yolda devam edeceğinin açık bir onayıdır. Zhafir’in doğru yönde ilerlediğini gösteren sadece küresel piyasa verilerinin istatistikleri değil. Ancak plastik endüstrisinin önde gelen ticaret fuarlarında elektriğe yönelik eğilim de belirgindir, bu da Zhafir’in çok iyi bir şirket olduğu anlamına gelir. Bu noktada Zhang Bin şöyle diyor: “İster NPE, ister Chinaplas, hatta K Ticaret Fuarı’nı alın, elektrikli makineler tüm pazarlarda yer alıyor. Bu, çözüm portföyümüzü daha da genişletme kararımızı doğrulamaktadır. Başarılarımızla gurur duyuyoruz, ancak yine de tatmin olmaktan çok uzaktayız ve daha geniş tabanlı ve uygun maliyetli elektrik çözümleri sunma olanaklarını görmeye devam ediyoruz.”