7/24 Servis Destek Hattı
0 535 566 98 78

PLASTİK ENJEKSİYON MAKİNALARININ ÖNEMİ

PLASTİK ENJEKSİYON MAKİNALARININ ÖNEMİ

Plastik Enjeksiyon Makinalarının Önemi

Plastik kalıplama, plastik üretmek için popüler bir yöntemdir. Tüketicilerin değişen miktarlarda plastikte benzer görünümlü plastik modelleri aradığı bir pazar ihtiyacına cevap veriyor. Üreticileri çok sayıda özdeş plastik kalıp üretmenin yollarını aramaya zorlayan bir şey. Plastik bir ürün üreticisiyseniz, muhtemelen doğru tipte Enjeksiyon kalıplama makineleri arayışındasınızdır.

Buraya gelmeden önce kısaca bu makinelerin önemine ve temel mekanizmasına değinelim. Önemleri ve Haitian Enjeksiyonlu kalıplama makineleri tarafından sunulan bileşenler tarafından takip edildi.

Peki plastik ENJEKSİYON makineleri nedir?
Basit bir ifadeyle plastik kalıp makineleri, plastik üretmek için kullanılan makinelerdir. Yaygın olarak enjeksiyon kalıplama makineleri olarak bilinirler. Öncelikle iki kısımdan oluşurlar; kenetleme ünitesi ve enjeksiyon ünitesi. Ayrıca, esas olarak yapımında kullanılan iki yol vardır – soğuk yolluk sistemi ve sıcak yolluk sistemi.

Soğuk yolluk sisteminde kalıba oyulmuş kanal bulunmaktadır. Plastik sisteme doldurulur ve soğumaya bırakılır. Soğuduğunda, plastik daha sonra elimine edilir. Sıcak yolluk sistemi oldukça karmaşıktır. Plastiği sıcak tutmak için bir ısıtıcı kullanılır. Soğuyan kısım serbest bırakılır ve kalan plastik bir sonraki parça için kullanılır.

Plastik ENJEKSİYON Makinalarının Faydaları
Plastik üretmenin birçok yöntemi vardır. Bununla birlikte, yıllar içinde, özellikle bir yöntemin artan bir popülaritesi olmuştur – Haitian Enjeksiyonlu kalıplama makineleri. Bunu anlamak için bu farklı makinelerin avantajlarını sıraladık. Avantajlarından bazıları şunlardır:

yüksek verim
Hızlı hareket eden malların gereksinimlerini karşılamak için plastik üretimi toplu olarak yapılır. Üreticilerin tüketici ihtiyaçlarına ayak uydurabilmeleri için plastik parçaların hızlı ve kusursuz üretilmesi gerekiyor. ZHAFIR Venus Serisi gibi Haiti Enjeksiyonlu kalıplama makineleri, popülerliklerini açıklayabilecek şekilde tam olarak bunu yapabilir. Bu makineler her bir plastik çevrim için 50-120 saniye kayıt yapmaktadır. Buradan, bu makinelerin ne kadar plastik üreteceğini kolayca tahmin edebilirsiniz.

Parça Tasarımı
Çeşitli şekil ve boyutlarda plastik gereksinimi çok yaygındır. Enjeksiyon kalıplama makineleri, bir anda karmaşık parça tasarımları üretebilir. Bu makinelerin büyük verimlilikle plastik ürettiği bilinmektedir. Bir plastiğin mükemmel olması için şu yönlerden üstün olması gerekir: kalınlık, hassasiyet, nervür tasarımı, köşe geçişleri, kaynak çizgileri ve duvar. Bu kriterlerin ZHAFIR Zeres Serisi makineler gibi Haiti Enjeksiyon makineleri ile karşılandığı görülmektedir.

Malzeme ve renkler
Plastik, göz kamaştırıcı renklerde ve çeşitli malzemelerle gelir. Ancak, keskin bir gözlemcinin gözü için tüm plastikler aynı değildir. Enjeksiyon kalıplama makinelerinde malzeme seçimi ve o malzemeyi işleyebilme yeteneği en değerli niteliklerdir.

Bu makineler, çok yönlü plastik kalıplar oluşturmada harika bir iş çıkarıyor. Reçine seçiminden önemli ölçüde etkilenen bazı gelişmiş polimerler vardır. Bu reçineler, en iyi kaliteyi sağlamak için istenen özelliklere sahiptir; ısı, çekme mukavemeti, emme ve esneklik.

Kuvvet
Plastik günümüzde her şeyin yerini alıyor. Eskiden metal kapaklı akıllı telefonlar bile artık plastiğe dönüştü. Bu nedenle, plastiğin mukavemet faktörünün yüksek bir öncelik olmasını sağlamak gerekir. Haiti Enjeksiyon kalıplama makineleri, malzemelerin herhangi bir ortama aşırı derecede dayanabilmesini sağlar. Malzemenin büyük mukavemetin yanı sıra ihtiyaca göre esnek veya rijit olması da gerekmektedir. Haitian Jüpiter Serisi bu amaç için özel olarak yapılmıştır ve mükemmel bir güç sergiler.

Düşük maliyetler
İlgili maliyet bir kerelik bir yatırımdır. Enjeksiyon kalıplama makineleri toplu miktarlarda üretim yapmaktadır. Bu nedenle, hacim başına maliyet önemli ölçüde daha düşüktür. Ayrıca, daha fazla el emeği ihtiyacını azaltır ve bu da maliyetlerden de tasarruf sağlar. Makineler otomatiktir ve çok az denetim gerektirir. Böylece minimum işçilikle tasarruf edebilirsiniz.

Daha az israf
Haitian Enjeksiyonlu kalıplama makineleri, daha önce tartıştığımız iki şekilde plastik üretir. Böylece arta kalan plastik sonraki üretim sürecinde kullanılmaktadır. Böylece plastik malzeme korunur ve çevreye minimum zarar verir.

Haitian ‘nin sunduğu ne var?
Haitian Enjeksiyonlu kalıplama makinelerinden bazıları, iş yükünü en aza indirmek için bir dizi robotik içerir. Üreticiler bu nedenle sürdürülebilirlik ve istikrar vaat ettikleri için tercih etmektedirler. Aşağıda sunulan bazı dizilerden bahsedilmektedir:

HAITIAN Mars serisi- Şimdiye kadar 200.000’den fazla satıldı. Mars serisi aşağıdaki özelliklere sahiptir:

En çok satan enjeksiyon kalıplama makinesidir.
600 ila 33.000 kN
“Mars Teknolojisi” sistemi ile son derece enerji verimli
Tasarımın kapsamlı bir şekilde yükseltilmesi
HAITIAN Jüpiter serisi- 2017’de Jüpiter serisi 800’den fazla birim sattı. Avantajlarından bazıları şunlardır:

4.500 ila 66.000 kN arasında bulundu
Kısa kuru döngü için kenetleme sistemi
Kompakt tasarımı sayesinde yerden tasarruf sağlar
Dahili Mars Teknolojisi
Fantastik doğruluk ve hızlı yanıt
Keba veya Techmation kontrolü ile
HAITIAN Iapetus serisi- Üçüncü Haiti Enjeksiyon makineleri serisinin birden fazla varyasyonu vardır. Enerji tasarrufu sağlayan bir seçenektir ve ayrıca aşağıdaki faydaları sunar:

1.200 ila 18.500 kN arasında mevcuttur
Farklı gereksinimlere hitap eden 6 farklı varyasyon
5 noktalı çift geçiş sistemi
Mars Teknolojisi enerji tasarrufu sağlar.
Çözüm
Haitian Enjeksiyonlu kalıplama makineleri, bu makineleri pazardaki en popüler makinelerden biri yapan birçok avantaj, özellik ve kaliteye sahiptir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Yeni MA III Teknolojisi, Küçük Ev Aletlerinin Hassas Kalıplanmasını Geliştiriyor

Enjeksiyon kalıplama makineleri, erimiş hammaddeleri kalıplara enjekte ederek çalışır, böylece ürünler için gerekli parçalar üretilir. Enjeksiyon kalıplama makinelerinde yerleşik olan bu küçük parçalar, sağlamdır ve küçük ev aletleri için çok kullanışlıdır.

Popüler inanışın aksine, şirketler atıkları hammadde olarak kullandıkları için enjeksiyon kalıplama makineleri çevre dostudur. Ayrıca plastik enjeksiyon makineleri ağır metallerin yerini almıştır. Bu, daha az onarım gerektiren ve daha uzun ömürlü hafif, verimli cihazların üretilmesine yol açar.

Ayrıca, en son teknoloji gelişmeleri, operasyonlar boyunca düşük enerji tüketimi, yüksek kaliteli bileşenler ve tutarlılık sağlar.

Enjeksiyon Makineleri Nasıl Çalışır?
Üretim, nihai ürünler için gerekli kalıbın oluşturulmasıyla başlar. Bundan sonra hammadde ısıtılmış namluya konur. Buradan, erimiş plastik, soğuyup sertleştiği istenen kalıba enjekte edilir.

Teknolojideki gelişmelerle birlikte, eski enjeksiyon kalıplama makinelerinin yerini daha yüksek hassasiyete sahip makineler almıştır. Haiti enjeksiyonlu kalıplama makinesi, mükemmelliği sunmak için yeni MA III teknolojisini kullanan böyle bir yedek.

Enjeksiyon Makinelerinde Yeni MA III Teknolojisi Nedir?
Haitili enjeksiyon kalıplama makinelerinin üreticileri, 2006 yılında MA serisini tanıttı. O zamandan beri, çoğu şirket tarafından geniş çapta benimsendi. Üstün teknolojisi, küçük ev aletleri için parçaların kalıplanmasında hassasiyet sağlar.

Akıllı Hareket Kontrolü
Servo hidrolik güç sistemiyle birleştirilmiş akıllı hareket kontrolü, enjeksiyon işlemi üzerinde kontrol sağlar. Bu, kalıba beslenen erimiş malzemenin doğruluğunu artırarak her blokta mükemmel boyutlu malzemeler oluşturur.

Enerji tasarrufu
Akıllı MA III enjeksiyon kalıplama makineleri aynı zamanda mükemmel enerji tasarrufu sağlayan cihazlardır. Otomatik kuru besleme sistemi, ilave kaynak tüketimi olmadan daha yüksek verimlilik sağlar.

Daha Yüksek Verimlilik
Haitian enjeksiyon kalıplama makineleri, kalıpları yüksek verimlilikle çıkaran şirketler tarafından kullanılmaktadır. Zaman kazandıran ve daha hızlı sonuçlar veren hızlı bir otomasyon süreci vardır.

Haitian Enjeksiyon Makinelerinin İşlevleri
Küçük parçaların teslimatı için MA III serisi enjeksiyon kalıplama makinelerini kullanan bir dizi şirket var. Geliştirilmiş MA III serisi Haiti enjeksiyon kalıplama makineleri, aşağıdaki işlevler nedeniyle aranır:

Yüksek hızlı modeller – Piyasaya sürülen yeni seri, şirketin verimliliğini artıran yüksek hızlı modellere sahiptir.

Enerji tasarrufu – Hidrolik servo teknolojisi, enerji tasarrufuna ve düşük üretim maliyetlerini korumaya odaklanır.

Hızlı döngülü modeller – En yeni modeller, süreci hızlandırmaya ve sonuçları en erken zamanda sunmaya odaklanır.

Gelişmiş Yağlama – Grafit ve çelik burçların kullanımı makinenin yağlanmasını iyileştirir.

Geliştirilmiş mukavemet – Geliştirilmiş makine tabanı yapısı, daha fazla dayanıklılık, basınç altında daha uzun ömürlü performans ve optimum sonuçlar sağlar.

Geliştirilmiş görünürlük – Görünürlüğe odaklanan kapı tasarımları

Esnek bırakma alanı- Robot çıkarma tekniği, hassasiyeti ve verimliliği artırır.

HAITIAN MARS IIS SERİSİ ENJEKSİYON MAKİNELERİNİN FAYDALARI
Tasarım bileşenlerinde kapsamlı bir yükseltme ile mevcut, çok beğenilen Haiti enjeksiyon kalıplama makinelerini sunuyoruz. Faydaları aşağıdaki gibidir:

Yüksek performanslı enjeksiyon ünitesi
Hızlı, verimli ve enerji tasarruflu bağlama ünitesi
FEA teknolojisi ile sağlam sonuçlar
Uzun ömürlülük sağlayan sorunsuz çalışma
Çoklu dil hizmeti ve kapsamlı yazılım işlevleri sağlayan kusursuz yazılım
Kullanıcı dostu arayüz
Salgının başlangıcından bu yana, küçük ev aletlerinin satışı arttı. Şirketler artık ev aletleri için küçük, verimli parçalar üretiyor ve arıyor. Enjeksiyon kalıplama firmalarının eksikliği nedeniyle kendilerini kısıtlanmış hissediyorlar. Ayrıca, çoğu şirket artık pazar öncesi konulara odaklanıyor ve plastik ürünleri için mükemmel parçalar üreten makinelere yatırım yapıyor.

Üretim sırasında mükemmel sonuçlar veren makineler sağlayarak müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün satış ekibimizle iletişime geçin.