7/24 Servis Destek Hattı
0 535 566 98 78

INTERSURGICAL China

INTERSURGICAL China

ÇEVRE KORUMA, GÜVENLİK, ÇOK YÖNLÜLÜK ÜZERİNE AÇIK ODAK
INTERSURGICAL China, merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan INTERSURGICAL Medical Group’un tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur, 1982 yılında kurulmuştur ve solunum anestezisi için tek kullanımlık tıbbi cihazların ve sarf malzemelerinin üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Bugün şirket bu sektörde liderdir ve Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Rusya, Güney Afrika, Japonya dahil olmak üzere dünya çapında çok sayıda ofisi bulunmaktadır. ve Filipinler. INTERSURGICAL dünya çapında 3.500’den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve 250 milyon Euro’dan fazla ciroya sahiptir.

INTERSURGICAL tarafından üretilen yüksek kaliteli solunum anestezi ürünleri 2008 yılında Çin pazarına girdi. 2010 yılında Çin’de bir doğrudan satış şirketi kuruldu ve 2016 yılında birinci sınıf ürün ve hizmetleri daha fazla Çinli’ye sunmak için Çin’de bir üretim üssü açıldı. hastalar. Fabrika 2019 sonunda genişletildi.

Dört ana ürün grubu solunum yönetimi, anestezi, yoğun bakım ve oksijen ve aerosol tedavisidir.

Şirketin tüm ürünleri, İngiliz tıbbi cihaz standartlarını, Avrupa Birliği tıbbi cihazlarının CE sertifikasını, ABD Gıda ve İlaç İdaresi FDA gerekliliklerini karşıladı veya aştı ve Çin Devlet Gıda ve İlaç İdaresi’ne tescil edildi.

Şirketin kuruluşundan bu yana mevcut olan ana ürün grupları bugüne kadar sürekli olarak geliştirilmiştir. Ayrıca salgından sonra yeni bir hava akımı jeneratörü geliştirildi.

Çevre koruma, güvenlik, çok yönlülük

Bazı geleneksel solunum cihazları PVC olsa da, INTERSURGICAL ürünleri çevre dostu olmadığı ve parçalanamadığı için PVC’den yapılmamaktadır. PVC ayrıca güçlü bir doğal kokuya sahiptir ve plastikleştiriciler içerir. Tüm INTERSURGICAL ürün malzemeleri çevre dostu ve güvenlidir. Esas olarak plastikleştirici içermeyen TPE ve PP. Yalnızca %100 yeni hammadde kullanan ürünler yüksek ürün kalitesini garanti edebilir.

INTERSURGICAL tarafından üretilen maskeler, ergonomik tasarımı ve azaltılmış özellikleri ile çok çeşitli insanlar için uygundur. Solunum maskesi güçlendirilmiş nervürlü bir yapıya sahiptir ve çok hafiftir. Ürün profesyonel, yüksek kaliteli kategoride yer almaktadır. Filtre maskeleri %99,99’a kadar filtreleme yapabilir – korona hastaları için çok etkilidir.

Kısa profil

1982 yılında kurulmuş, solunum anestezisi ürünlerinde uzmanlaşmıştır.
Avrupa’da dört, Çin’de bir üretim tesisi. İngiltere’de Ar-Ge merkezi, Litvanya’da montaj tesisi, İtalyan temiz oda üretim tesisi.
Şirket, ürün kalitesini sağlamak için tasarım, Ar-Ge, üretim ve paketlemede bağımsızlığa güvenmektedir. Kalıplar da dahili olarak geliştirilmekte ve üretilmektedir.
Ürün kalitesi, AB ve ulusal standartlara uygun uluslararası ISO standartlarına dayanmaktadır.
PP, TPE ve diğer polimer malzemelerin kullanımı, plastikleştirici içermez.

 ürünlerin görselleri


INTERSURGICAL Medical Devices, 1982 yılında İngiltere, Litvanya, İtalya ve Çin'deki üretim tesisleriyle kuruluşundan bu yana solunum anestezisi sarf malzemelerine adanmıştır. INTERSURGICAL 2008 yılında yüksek kaliteli tek kullanımlık solunum anestezi ürünleri ile Çin pazarına girdi ve nihayet 2016 yılında Çin'de bir üretim üssü kurdu. Bu karar nasıl alındı?

INTERSURGICAL Changzhou'nun genel müdürü Li Lingjun şöyle açıklıyor: Çin iyi bir yatırım ortamına sahip ve dünyanın en büyük pazarı. Çin'deki yatırımlar sadece Çin pazarını kapsamakla kalmıyor, Asya-Pasifik bölgesindeki üretim, depolama ve lojistik merkezlerine de yansıyor.

Geriye dönüp bakıldığında, Çin'deki ve başka yerlerdeki fabrikaların yeniden düzenlenmesinin de küresel kriz durumlarının etkilerine karşı bir korunma, tedarik zincirindeki risklere karşı bir korunma olduğu kanıtlanmıştır.

INTERSURGICAL'in İngiltere, Çin veya Litvanya, İtalya vb. ülkelerdeki farklı fabrikalarda uyguladığı yönetim sistemi tutarlı mı ve farklı bir ürün türü sunuluyor mu?

Bay Li: Aynı yönetim sistemi kullanılıyor ve ürünler genel merkezin planına göre sınıflandırılıyor. Solunum koruma bileşenleri esas olarak Çin'de üretilmektedir. Ortaya çıkan bileşenler, montaj için Litvanya tesisine gönderilir ve oradan dünya çapındaki pazarlara gönderilir. Ağırlıklı olarak STARMED solunum cihazları üreten İtalyan fabrikası da yeni korona virüsünün patlak vermesinde önemli rol oynadı. Dünya çapında tek tip ve sıkı kalite yönetimi standartları uygulanmaktadır. Litvanya, müşterilere zamanında teslim edilebilen 1.000'den fazla mal konteynerine karşılık gelen 50.000 standart paletli tam otomatik depolara sahiptir. Yılda 20 milyondan fazla nazal oksijen tüpü üretilir ve her biri ürünün %100 tespit oranını sağlamak için tıkanıklık ve sızıntılara karşı test edilir. Tüm ürünlerimiz %100 ham maddedir ve geri dönüştürülmez. Bu titizlik, solunum açısından üretim ekipmanımızın seçimi için de geçerlidir. Ayrıca, on milyonlarca parça halinde üretilen ürünlerin kalitesini sıkı bir şekilde kontrol etmek çok zordur.

INTERSURGICAL'in şu anda Çin pazarında sunduğu ana ürünler nelerdir ve diğer rakiplere göre temel rekabet avantajları nelerdir?

Bay Li: Ana ürün alanlarımız boğaz hava yolu yönetimi, anestezi ürünleri, kritik bakım ürünleri, oksijen nebulizasyon ürünleridir. Entegre yönetim, bağımsız araştırma ve geliştirme ve üretime bağlı kalarak, baştan itibaren solunum anestezi makinelerinin tedarikine odaklandık. Sıkı bir kalite politikası ve çevre koruma izlerseniz, her zaman kaliteli yeniliklere açık olursunuz ve daha fazla seçeneğiniz olur. INTERSURGICAL, bir fiyat savaşından ziyade öncelikle ürünlerinin yüksek kalitesine odaklanır. Tüm ürünler %100 test edilmiştir. %100 hammadde kullanarak ve kalite standartlarını sıkı bir şekilde uygulayarak kalite her zaman önce gelir. Çin'de daha fazla PVC oksijen maskesi var, ancak ürünlerimizin yüksek kalitesini sağlamak için çevre dostu PP+TPE malzeme kullanıyoruz. Müşteri için ürünün marka ve tanınırlık değerine odaklanmak.

Sektörün geleceği hakkında fikirleriniz nelerdir?

Bay Li: Artan sağlık bilinciyle birlikte, giderek daha fazla insan nebulizasyonu infüzyon tedavisine alternatif olarak kullanıyor, bu nedenle pazar giderek daha iyi görünüyor. Yüksek kaliteli solunum koruma sarf malzemeleri pazarının büyümeye devam etmesi bekleniyor. Salgınla birlikte en büyük zorluk ekipmanda yatıyor. Tüketim malları endüstrisi için, mevcut kategorinin mevcut durumda piyasa talebini karşılayabilme olasılığı mevcuttur. Her şey kapasitenin nasıl ayak uydurduğuyla ilgili.

INTERSURGICAL, Çin pazarına girdiğinden beri nasıl gelişti?

Bay Li: 40 yıl solunum ürünlerine odaklandıktan sonra, Corona pandemisi nedeniyle talep önemli ölçüde arttı. INTERSURGICAL'in Çin pazarındaki satışları yıldan yıla %30 oranında büyüyor. Çin fabrikaları genişliyor ve ek yatırımlar yapılıyor. İç pazardaki satışlar yılda yaklaşık 100 milyon ve çalışan sayısı 300'ün üzerinde. Şu anda Çin fabrikaları grubun toplam üretim kapasitesinin nispeten küçük bir bölümünü oluşturuyor, sadece %5, ancak bunun artırılması planlanıyor. gelecekte yüzde 20 civarında olacak.


NTERSURGICAL'de yedi yıldır faaliyette olan Venus Serisinin çalışma durumu nedir? Beklentilerinizi karşıladı mı?

INTERSURGICAL Changzhou'nun üretim müdürü Yan Guofeng: Venüs Serisi şu anda büyük arızalar olmadan ve nispeten az arıza ile kararlı bir şekilde çalışıyor. Bazı küçük sorunlar için, beklenen ihtiyaçlarımızı karşılayacak uygun hizmetler mevcuttu. Genel olarak, ekipmanın doğruluğundan, enerji tasarrufu etkisinden vb. daha memnunuz. Ürünün kalitesi iyiydi, bu yüzden kendi fabrikamızı kurduk ve CDFA'dan ek ekipman satın aldık. Şu anda, küçük eklemler vb. gibi nazal oksijen tüpleri üzerinde solunum filtreleri ve enjeksiyonla kalıplanmış parçaların üretimi için ağırlıklı olarak elektrikli makineler kullanılmaktadır.

Ürünün kendisinin yanında teknik destek de çok önemlidir. Zhafir ekibi bu alandaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilir mi?

Bay Yan: Şimdiye kadar Zhafir'in hizmetinden çok memnunum ve teknik destek verimli. INTERSURGICAL, makinelerin ömürlerini uzatmak için düzenli bakımlarına büyük önem vermektedir.

“Akıllı üretim” veya “Endüstri 4.0” gibi konular şirketiniz için bir sorun mu?

Bay Li: Akıllı üretimin özü, yalın, esnek, özerk, ağ bağlantılı ve akıllı üretim hedefine ulaşmak için üretim şirketlerinin bilgisayarlaşmasını ve otomasyonunu gerçekleştirmektir. INTERSURGICAL ayrıca montaj sürecinin otomasyonunu ve bileşenlerin üretim sürecinin dijitalleştirilmesini teşvik etmek ve son olarak tüm süreci entegre etmek için çok çalışıyor.

Corona Pandemisinin INTERSURGICAL'de ürün yeniliği, araştırma ve geliştirme üzerinde bir etkisi var mı?

Bay Li: Grubun bazı ürünlerinin hacmi beş kat arttığı için bunun bir etkisi oldu. Mercedes ve University College London ile işbirliği içinde, Covid-19 hastalarının tedavisi için CPAP sağlamak üzere 10.000 hava jeneratörü piyasaya sürdük.

Salgından bu yana, INTERSURGICAL tarafından salgına karşı çeşitli yerel eylemleri desteklemek için alınan başlıca önlemler nelerdir?

Bay Li: INTERSURGICAL, talepteki artışı karşılamak için işe agresif bir şekilde devam etme, işe alımları genişletme ve üretim içinde kapasite iyileştirme planları geliştirme çağrısına yanıt verdi.

Haitian International, enjeksiyon kalıplama makinesi ürünleri ve çözümleri için “noktaya kadar teknoloji” sağlamaya odaklanmış ve artan ürün yeniliği ve yineleme döneminde müşterilere maksimum özgürlük ve esneklik sunmuştur. Bu felsefe hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Tedarikçiniz olarak yapabileceğimiz başka bir şey var mı?

Bay Li: Haitian International'ın müşterilerine kaliteli ürünler ve çözümler sunmaya devam etmesini ve bir kazan-kazan durumu elde etmesini bekliyoruz. INTERSURGICAL'ın ürünleri, Birleşik Krallık'taki hastanelerde de hemen uygulama buldu. Dubai'den gönderilen 100.000'den fazla koruyucu maske bağışlayan acentelerle ülkede hastalığa karşı aktif bir yurt içi kampanya da var. Diğer ürünler, çeşitli bölgelerdeki hastaneleri desteklemektedir. Bu tür iş geliştirmeleri için güçlü ortaklara sahip olmak bizim için çok önemlidir.