7/24 Servis Destek Hattı
0 535 566 98 78

AKILLI ÇÖZÜMLER 2020-04-17

AKILLI ÇÖZÜMLER 2020-04-17

AKILLI ÇÖZÜMLER – KRİZDE BİR FIRSAT
Covid-19 salgını, kaçınılmaz olarak çok çeşitli iş sektörlerinde ciddi bir etkiye sahip. İş ve üretim süreçlerinin yeniden başlamasından bir süre sonra bile, birçok şirket, geri dönen çalışan sayısının yetersiz olması, personel temaslarının azalması veya üretim verimliliğinin bozulması gibi önemli zorluklarla karşı karşıya kalacaktır. İnsanlara daha az bağımlı akıllı üretim ve üretim çözümleri artık kendi başlarına geliyor.

Akıllı Çözümler: geleneksel üretimden daha esnek

Üretimde Akıllı Çözümler ile şirketler mevcut durumla başa çıkmak için daha esnektir. İşe daha çabuk dönebilirler, böylece pandeminin etkilerinden daha az etkilenirler.

Akıllı Çözümler, yalnızca pandemi sırasında kalabalıklardan kaçınmaya yardımcı olmakla kalmaz. Ayrıca, daha düşük üretim maliyetleri ve daha yüksek verimlilik, daha düşük hata oranları, iyileştirilmiş ürün kalitesi ve daha yüksek rekabet gücü gibi önemli ekonomik faydalar da sunarlar. Akıllı üretim ve bilgi yönetim sisteminin entegrasyonu önümüzdeki günlerde büyük talep görecek.

Söylediği gibi: kriz ve fırsat el ele gider. Bu açıdan, Covid-19 salgını, Çin ve küresel imalat endüstrisinin akıllı, insansız üretime dönüşümünü kesinlikle hızlandıracaktır.

Haitian Smart Solutions’dan anahtar teslim çözümler

Haitian International, yalnızca mükemmel performans ve kaliteye sahip plastik enjeksiyon kalıplama makineleri üretmeyi taahhüt etmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerin çevre dostu, enerji verimli fabrikalar kurmalarına yardımcı olmaya çalışır. Bu taahhüdün bir parçası olarak, Haitian International’ın bir yan kuruluşu olan Haitian Smart Solutions, bu amaç için tamamı tek bir kaynaktan eksiksiz akıllı enjeksiyon kalıplama çözümleri sunmaktadır.

Enjeksiyon kalıplama teknolojisi için akıllı sistem planlaması, merkezileştirilmiş hammadde ve su sistemleri tedarikini, otomasyonun entegrasyonunu ve lojistiğini, enjeksiyonlu kalıplama üretimine ilişkin bilgileri ve diğer entegre hizmetleri içerir.

Otomotiv endüstrisinde Haitian Akıllı Çözümleri
Ev aletleri endüstrisinde Uygulama Haitian Akıllı Çözümleri
Böyle bir anahtar teslimi çözüm, otomotiv, lojistik, ev aletleri ve oyuncak endüstrileri dahil olmak üzere birçok endüstride uygulanmaktadır. Birçok müşteri, enerji tasarruflu, çevre dostu ve yüksek verimli üretim yaklaşımından halihazırda yararlanmıştır.

Tüm üretim süreci tamamen otomatiktir. Hammaddeler otomatik olarak kurutulur ve merkezi bir besleme sistemi aracılığıyla her bir enjeksiyon kalıplama makinesine beslenir. Ürünler, makine tarafı işleme için robotlar tarafından otomatik olarak alınır ve daha sonra konveyör bant, AGV ve diğer otomatik akışlardan geçirilir. Tüm süreç son derece otomatiktir ve tamamen insansızdır.

Maliyet tasarrufu, enerji tasarrufu ve artan verimlilik, son tahlilde, akıllı çözümlerin müşteri için en büyük faydalarıdır. Birkaç avantaj sağlarlar: çok daha düşük işçilik maliyetleri; 24 saat kesintisiz üretim, daha yüksek üretim verimliliği; makine ve malzemelerin ayrılması nedeniyle üretim sahasında temiz çevre; ve Haitian’ın “Go Factory” platformu aracılığıyla şeffaf dijital yönetim.

Haitian Smart Solutions, değer zincirinin maliyetini en aza indirerek ve dijital çağda müşterinin rekabet gücünü önemli ölçüde artırarak her müşteri için özelleştirilmiş çözümler sunabilmektedir. Haitian Akıllı Çözümleri, şirketlerin COVID-19 krizinin üstesinden gelmesine yardımcı olabilir.